11 marca 2014

"Mój Elektryk" - dopłata w finansowaniu samochodu

meauto

 

tel: 71 73 73 777

mail: biuro@meauto.pl

 

pon.-piątek 9:00 - 17:00

sobota 10:00 - 17:00

meauto

Porozmawiaj z doradcą

22.02.2022 | meauto.pl

Celem programu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do powietrza, poprzez dofinansowanie zakupów prowadzących do zmniejszenia zużycia emisyjnych paliw w transporcie. Czyli, mówiąc prościej, zakupu samochodu z napędem w pełni elektrycznym.

 

A co z półelektrycznymi?

 

Auta z napędami hybrydowymi są wyposażone w silniki spalinowe, więc niestety, jak wynika z celu programu, "Mój elektryk" ich nie obejmuje.

 

Na jakie samochody można uzyskać finansowanie?

 

Dofinansowanie można uzyskać zarówno na samochody dostawcze oraz osobowe. W przypadku tych drugich należy zwrócić uwagę na maksymalną możliwą cenę auta. W przypadku aut dostawczych nie musimy się przejmować tym parametrem. Określona jest jedynie maksymalna wartość dopłaty.

 

Na jakie kwoty możemy liczyć?

 

Odpowiedź na to pytanie będzię zależna różniła się w zależności od paru czynników. Najpierw, oczywiście należy określić czy auto, które chcemy sfinansować jest w kategorii dostawczych, czy osobowych, później jak się łatwo domyślić, trzeba ustalić czy transakcji chcemy dokonać jako firma, czy jako osoba fizyczna. Jeśli decydujemy się na zakup na firmę, to istotne dla maksymalnej kwoty samochodu będzie to czy ma ona możliwość odliczenia całego VATu, pięćdziesięciu procent, czy nie odlicza VATu w ogóle. Kwoty różnią się dla poszczególnych wariantów odpowiednią wartością podatku - na przykładzie samochodów osobowych, firma odliczająca cały VAT może wybrać samochód o wartości netto równej maksymalnej kwocie brutto możliwej dla firmy nie odliczającej VATu. Aby odpowiednio wyliczyć wartość dopłaty na jaką możemy liczyć musimy wziąć pod uwagę jeszcze Kartę dużej rodziny, której posiadacze uzyskają większe dopłaty.

 

 

oferta | blog