24 stycznia 2022

Ubezpieczenie na raty - jak nie przepłacić?

meauto

 

tel: 71 73 73 777

mail: biuro@meauto.pl

 

pon.-piątek 9:00 - 17:00

sobota 10:00 - 17:00

meauto

Porozmawiaj z doradcą

22.02.2022 | meauto.pl

ubezpieczenie gap czy warto je kupić co to jest oferta meauto

Gdy finansujemy nowy samochód, mamy pewność, że jego kwota będzie wysoka i że będziemy korzystać z pełnego pakietu OC i Autocasco. To dwa czynniki, które wpływają na wysokość składki. Jeśli dodamy do tego niefortunne pozostałe parametry, jak na przykład spora liczba szkód w historii, czy młody wiek użytkownika (co jest chlebem powszednim dla firm transportowych), finalnie otrzymamy często składki, których wysokość potrafi zaburzyć płynność finansową w naszej firmie.

 

Jak rozwiązać ten problem?

 

Jeśli korzystamy z leasingu, możemy otrzymać ofertę ubezpieczenia od leasingodawcy. Są na rynku podmioty, które stosują oferty uśrednione, czyli proponowane przez nie składki będą takie same dla każdej umowy o takich samych parametrach jak na przykład kwota leasingu i kod pocztowy leasingobiorcy. Oferty te na ogół nie są korzystymi propozycjami, ale dla podmiotu, którego składki liczone według standardowych wytycznych osiągają astronomiczne kwoty, mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem. Banki za dodatkową prowizją dopuszczają też czasami możliwość rozbicia tej kwoty na ustalone raty.

 

A co jeśli chcemy skorzystać ze standardowej polisy, ale nadal jest to dla nas spora kwota?

 

Jeśli nasza oferta jest lepsza od leasingodawcy, ale nadal jest to dla nas spora kwota, lub jeśli nie finansujemy auta, ale po prostu chcemy je ubezpieczyć i zapłacić składkę ratalnie, najbardziej naturalną koleją rzeczy wydaje się być wykupienie polisy w ofercie spłat okresowych od Towarzystwa Ubezpieczeniowego, od którego mamy najlepszą propozycję. Jednak w tym przypadku najprostsze rozwiązanie dalekie będzie od najlepszego, szczególnie jeśli mamy doczynienia z finansowaniem pojazdu. Wtedy może się ono okazać wręcz niemożliwe do zastosowania - bardzo często leasingodawcy mają w umowach wymóg zapłaty składki ubezpieczeniowej jednorazowo. Jeśli takiego wymogu nie mamy, to propozycja jaką otrzymamy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego będzie wyglądała mniej więcej tak:

 

1. rozbicie na dwie raty - 15% wzrost kosztu

2. rozbicie na cztery raty - 25% wzrost kosztu

 

Najprawdopodobniej nie będzie też możliwości zwiększenia ilości rat. Jeśli ta oferta nie wydaje Ci się korzystna, to nic dziwnego. Mało komu by się taka mogła wydawać.

 

Czy istnieje alternatywa?

 

Tak. Jest oferta, która rozwiązuje wszystkie wyżej wspomniane kwestie. Możemy rozbić polisę na na 11 równych rat z prowizją 1,8%. Łatwo obliczyć, że koszty tego zabiegu są na prawdę niskie w porównaniu do oferty Towarzystw. Co więcej, polisa spełni wymogi leasingodawcy, ponieważ formalnie zostaje zawarta z terminem składki jednorazowej - płatność dokonywana jest od razu po zawarciu umowy na raty.

 

Sam proces rozbicia polisy na raty jest najprostszym sposobem uzyskania finansowania, jaki jest legalnie możliwy, ponieważ możemy to zrobić przez telefon, potwierdzając dane SMSem.

 

Jest to zatem idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcieliby rozbić płatności za polisę korzystając z leasingu, ale również dla osób, które chciałyby rozbić polisę na raty w ogóle, ponieważ ciężko znaleźć powód, dla którego ktoś miałby się decydować na zapłatę większej prowizji, za rozbicie płatności na mniejszą ilość rat.

 

Możesz sprawdzić wysokość swojej raty online na naszej stronie. Jeśli zainteresuje Cię takie rozwiązanie, zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą. 

 

 

 

oferta | blog